Wines, Bobby Principal
Larkins, George Assistant Principal
O'Neill, Mike Assistant Principal
Cordell, Will Assistant Principal

Ailshie, James Teacher
Almazan, Marni Science
Andies, Christopher Band Director
Andies, Rachel Teacher
Armstrong, Misty Mathematics
Barnett, Greg Mathematics
Barton, Johnathan CTE : Automotive
Barton, Justin Language Arts
Barton, Nora Spanish
Bennett, Cindy Art
Bickford, Major Steven Naval Science
Blair, Brandon Special Education
Blair, Olivia Mathematics
Bowen, David Science / Math
Brennan, Betty CTE : Health Science
Broadhead, Chris French, Drama
Byrd, Debbie School Counselor
Carpenter, Carrie Librarian
Cassel, Derek Mathematics
Castle, Joshua Teacher
Castle, Mike Teacher
Chambers, Susan School Counselor
Clonce, Sarah Language Arts
Cloninger, Tracy Mathematics
Cloud, Danny Government
Crawford, Zachary Mathematics
Davis, Anthony CTE : Welding
Evans, Tina Anatomy & Physiology
Fisher, Jeffery Teacher
Fore, Michelle Mathematics
Gandy-Smith, Gina Special Education
Gibbons, Carolyn Language Arts
Gordon, Michael CTE : Culinary Arts
Greear, Norman Naval Science
Grigsby-Jenkins, Jo Ann Spanish
Hensley, Gary Sociology
Hilton, Kevin CTE : Criminal Justice
Hite, Justin CTE : Business
Horne, Amy Teacher
Howard, Stephen Mathematics
Howington, Stephanie Language Arts
Hutson, Steve CTE : Agriculture
Jones, Barry Physical Education
Kersey, Tim CTE : Print Communications
Laek, Caroline Teacher
McGhee, Vivian Special Education
McKee, Virgil Boys Varsity Basketball Asst.
Mclain, Chuck Physical Education
Meyers, Patricia Teacher-Math
Millard, Jeffrey Mathematics
Morrison, Buddy School Counselor
Overbey, Wendi Science
Peer, Ashley Science
Porter, Kevin US History
Radford, Stacy Language Arts
Rasnake, Bryan Teacher
Rider, Scott Physical Education
Silva, Lydia Science
Simpson, Sarah Language Arts
Skelton, Jason CTE : Technology
Smith, Morgan Science
StClair, Robert Teacher
Steffey, Ashley Science
Strickler, Jackie Special Education
Tate, Tamera Mathematics
Taylor, Beth School Counselor
Taylor, Jason Teacher
Taylor, Richard Science / Math
Thacker, Christy Special Education
Thompson, Timothy Teacher
Trent, Brian Teacher
Trexler, Peggy Special Education
Turner, Tammy CTE : Cosmetology
Tweed, Whitney Teacher
Wenger, Joshua Chorus/Volleyball
Whalen, James Athletic Director
Winegar, Bryan Language Arts
Wines, Bobby Principal
Wood, Kaylen Math

Adams, Krista Paraprofessional
Anderson, Bobbie Custodian
Britton, Regina Bookkeeper
Christian, Greg Paraprofessional
Christian, Sabrina Administrative Assistant
Cinnamon, Sue Paraprofessional
Cline, Josh Paraprofessional
Cordwell, Dodie Paraprofessional
Cornwell, Rebbecca Data Clerk
Crawford, Peggy Data Clerk
Gilliam, Tina Paraprofessional
Horton, Nancy Cafeteria Manager
Lukens, Jeff Soccer Coach
Lyttle, Odell Custodian
McKee, Virgil Boys Varsity Basketball Asst.
Skeen, April Volleyball Head Coach
Stanley, Audrey Athletic Trainer
Stidham, Wanda Administrative Assistant
Stivers, Tina Paraprofessional
Wood, Keith Custodian